"В сърцето на Азия III" в Музея на НБУ
27.03.2014 ÷ 30.04.2014

Изложбата представя фотографии, направени по време на Международната археологическа експедиция в „Долината на царете“ в Република Тува, Руската Федерация. Студентите Кристиана Глузова, Константин Георгиев и Добрин Минков от Нов български университет взеха участие в нея през месец август 2013 г.
Музеят на НБУ беше поканен да организира участие на студенти от Нов български университет. Цялостната експедиция се финансира от Руското географско дружество, а проектът за пътуване на тримата наши участници беше подкрепен от Централния фонд за стратегическо развитие и Студентския съвет на НБУ.
Пътуването започна с полет София – Москва и по време на неколкодневния си престой студентите имаха възможност да посетят някои от забележителностите на руската столица. Оттам, отново със самолет, те пристигнаха в град Кизил, столицата на Република Тува. Тя е разположена в Южен Сибир и е част от Сибирския федерален окръг и Източносибирския икономически район. Тува е известна със своите археологически находки и богата история, в която се съдържат следи от древни цивилизации и народи.
В Република Тува българските участници прекараха три седмици, през които имаха възможност да се включат в мащабна международна археологическа експедиция – работиха на разкопките и в изследването на скитски могили от 7-5 в. пр. н.е. Ръководители на експедицията бяха видни руски учени в областта на археологията, а в качеството на доброволци участваха студенти и млади учени в областта на археологията, изкуствознанието и географията от над 30 страни.