Музей на Нов български университет

Изложба "ПОСЛАНИЯ" Васил Стоилов на 110 години
03.12.2014 ÷ 30.12.2015

Музеят на Нов Български университет и Центърът за документи и архивни фондове в НБУ Ви канят на изложба по повод 110-годишнината от рождението на Васил Стоилов. Дойде време колекциите на Центъра за документи и архивни фондове, съставени от дарители на университета, да дебютират на тази бързо и уверено утвърдила се сцена. Рисунките не са показвани в изложби и не са известни на публиката. Те представляват особен интерес за студентите по изкуствознание и изобразително изкуство и за изследователите на творческото дело на художника – изтъкнат живописец, но и забележителен рисувач. Качеството им на изпълнение, техният брой и възможността за тематичното им обособяване дават възможност за експонирането им както в самостоятелна изложба, така и допълнени от ръкописи, вещи и фотографии, съставящи фонд „ Проф. Васил Стоилов“ в Центъра за документи и архивни фондове на НБУ. Изложбата се осъществява със съдействието на Централния фонд за стратегическо развитие при Настоятелството на НОВ БЪЛГАРСКИ УНИВЕРСИТЕТ.

Изложбата се открива на 11 декември 2014 г. в 17.00 часа в Музея на НБУ