Съботни уъркшопове в Музей на НБУ
06.05.2019 ÷ 14.10.2019

18 май (събота) от 11.00 ч.
"Живопис и цвят. Техники и подходи в живописта" с водещ дипломантката в магистърска програма "Сравнително изкуствознание" Паулина Петрова. Участниците в уъркшопа имаха възможност да рисуват в музея абстрактни и фигуративни композиции под мотото „Бъдете будни“. Уъркшопът се проведе в рамките на изложбата „Дарове от Светлин“. Тя обединяваше живописни творби, рисунки, гравюри и графики на Гоя, Домие, Жул Паскен, Дечко Узунов и други, дарени от Светлин Русев на музея и рисунки, и платна на Маестрото, притежание на частни колекционери.
Водещата Паулина Петрова е завършила специалност „Живопис“ в НХА, в класа на проф. Теофан Сокеров. Интересите й са в областта на съвременното изкуство и арт терапията.
15 юни (събота) от 10.30 ч.
"Рисунка с туш". Уъркшопът запозна участниците с далекоизточните похвати на монохромната живопис. Заедно с Паулина Петрова – дипломант в магистърска програма "Сравнително изкуствознание", те се учиха да рисуват "на един дъх" с калиграфски четки и черен китайски туш, както някога са го правили китайските и японските майстори.
5 октомври (събота) в 10.30 ч.
„Хартията в изкуството“. Участниците в уъркшопа имаха възможност да използват хартията не като основа за живопис и рисуване, а като материал за вдъхновение и моделиране на лични творчески идеи.

Материалите за събитията бяха осигурени от Музей на НБУ.