ПОЕЗИЯТА НА РАЗУМА
15.12.2016 ÷ 15.04.2017

Изложба на Иван Кирков в Музей на НБУ
откриване 15 декември 17:00 ч.

Иван Кирков е сред поколението творци, осъществили голямата промяна в българското изкуство в началото на 60-те години. Той е изключително разнообразен и плодовит художник: работи в различни жанрове и техники на живописта, книжната графика, монументалните и декоративните изкуства. Въпреки ранното си признание, той не се ограничава в рамките на един стил или маниер, не минава през различни стилови периоди, а съобразява формалното изграждане на картината с идеята или емоцията си. Това, което го отличава във всичките му творби, е чувството за мярка, вкус и стил. Може би именно поради това той е особено ценен от частните колекционери.
Музеят на НБУ със съдействието на галерия УниАрт организира изложба на творби на Иван Кирков от частни сбирки, някои от които не са дори още показвани. В изложбата участват творби на Иван Кирков от колекцията на НБУ, събирана от проф. Богдан Богданов. Посвещаваме я на 85-годишния юбилей на Иван Кирков и на паметта на проф. Богдан Богданов.
Имаме амбицията да събудим отново интереса към този необикновен художник и неговия прекрасен свят.