"Аква-култура"
11.11.2011 ÷ 12.12.2011

Откриване: 15 ноември, 16.00 ч.
Музеят на НБУ организира изложба “Аква-култура” в сътрудничество с департамент “Науки за Земята и околната среда” и Исторически музей “Искра” гр. Казанлък. Това е поредната инициатива на Музея на НБУ в рамките на Музейната мрежа в България.
Основната идея на изложбата е фокусирана върху водата, но през призмата на "природа" и "култура" и експонатите представят различни "водни" същества - раковини и сирени, както и акварелни произведения на изкуството и т.н. Изложбата е осъществена с активно студентско участие в рамките на експерименталната студентска работилница при интегрирания Център за научни изследвания и обучение при Музея на НБУ "Хетеротопия и природни ресурси", създаден в рамките на финансирания от Фонда за научни изследвания едноименен проект.
В изложбата участват експонати от три частни колекции и от сбирките на ИМ “Искра” Казанлък и Музея на НБУ.